Regulamin zakupów

Regulamin Sklepu Internetowego obowiązujący od dnia 25.12. 2014  i Katalogu Polskie Wina 

(regulamin do 24.12.2014 do pobrania na końcu strony)

 

 

OGÓLNE:

Zamówienie  w sklepie internetowym może być złożone wyłącznie przez osobę, która ukończyła 18 rok życia.

Kurier odmówi wydania przesyłki osobie NIEPEŁNOLETNIEJ lub osobie będącej pod wpływem alkoholu oraz może zażądać dowodu tożsamości w przypadku jakich kolwiek wątpliwości personalnych.

Strona www.polskiewina.com.pl to zarówno katalog najlepszych polskich win  jak i sklep. Ponieważ,  korzystamy z oprogramowania sklepu internetowego wina katalogowe obligatoryjnie zawierają cenę "1". NIE JEST TO CENA SPRZEDAŻY. Wina z taką informacją widoczne są tylko w katalogu i nie można ich kupić.

 

 Właścicielem sklepu internetowego Polskie Wina :  www.polskiewinacom.pl jest firma:

Chrostowski Łukasz Equus C

Mierzęcin 17, 66-520 Dobiegniew

NIP: 676 180 12 19

REGON: 356331215

Firma wpisana do rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności
Gospodarczej prowadzonego przez Ministra Gospodarki. Rejestr dostępny jest pod adresem CEIDG.

Siedziba sklepu:

ul. Cicha 9

66-400 Gorzów Wlkp.

 Numer Konta Bankowego:

  13 1020 1967 0000 8402 0084 1023

 Kontakt:

  +48 504 286 758

+48 504 147 655

 email: polskiewina@gmail.com

 Użyte w Regulaminie pojęcia oznaczają:

Klient–  pełnoletnia osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie będąca osobą prawną, której przepisy szczególne przyznają zdolność prawną, która dokonuje Zamówienia w ramach Sklepu;

Kodeks Cywilny– ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. (Dz. U. Nr 16, poz. 93 ze zm.);

Regulamin– niniejszy Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną w ramach sklepu internetowego.

Sklep internetowy (Sklep) – serwis internetowy dostępny pod adresem www.polskiewina.com.pl, za pośrednictwem którego Klient może w szczególności składać Zamówienia.

Towar– produkty prezentowane w Sklepie internetowym.

Umowa sprzedaży– umowa sprzedaży Towarów w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, zawarta pomiędzy Chrostowski Łukasz Equus C (właścicielem Sklepu internetowego www.polskiewina.com.pl) a Klientem, zawierana z wykorzystaniem serwisu internetowego Sklepu.

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej– ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 ze zm.).

Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną– ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 ze zm.).

Ustawa o prawach konsumenta – ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta ( Dz. U. z dnia 24 czerwca 2014 r.)

Zamówienie– oświadczenie woli Klienta, zmierzające bezpośrednio do zawarcia Umowy sprzedaży, określające w szczególności rodzaj i liczbę Towaru.

 

1.Regulamin określa zasady realizowania zamówień w sklepie internetowym, który umożliwia dokonywania zakupów przez Internet

 

2. Założenie konta obejmuje oświadczenie o ukończeniu 18 lat oraz zgodę na wykorzystanie danych adresowych zawartych w formularzu do celów realizacji transakcji oraz potwierdza, że dane podane w formularzu rejestracyjnym są kompletne i zgodne ze stanem faktycznym.

Przekazanie powyższych informacji jest konieczne z uwagi na obowiązki nałożone na Sprzedającego ustawami:

- ustawą z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz.U. nr 147, poz. 1231 z 2002 z późn. zm.)

 - ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204 z 2002 r. z późn. zm.)

- ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych, (Dz. U. Nr 133, poz. 883. z 1997 r. z późn. zm.)

- Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej – ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz.U. Nr 141, poz. 1176 ze zm.);

 - Ustawa o prawach konsumenta – ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta ( Dz. U. z dnia 24 czerwca 2014 r.)

3. Z ofertą znajdującą się na stronie może zapoznać się każdy. Zakup produktu z oferty może być dokonany wyłącznie przez zarejestrowanego Klienta, który posiada konto (dalej Klient), która ukończyła 18 lat.

a) Korzystanie ze Sklepu internetowego jest możliwe pod warunkiem spełnienia przez system teleinformatyczny, z którego korzysta Klient następujących minimalnych wymagań technicznych:

 

b) dowolna przeglądarka internetowa (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera,Google Chrome lub inna);

 

c) włączona w przeglądarce obsługa apletów Javy;

 

d) w celu korzystania ze Sklepu internetowego Klient powinien we własnym zakresie uzyskać dostęp do stanowiska komputerowego lub urządzenia końcowego z dostępem do internetu.

 

SPRZEDAŻ

 

4. Zakupów można dokonywać przez Internet 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

5. Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich i zawierają podatek VAT.

W przypadku chęci zamówienia hurtowego, prosimy o kontakt telefoniczny bądź mailowy w celu ustalenia cen.

6. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza udostępnionego na stronach sklepu przez kupującego.

7. Do każdego zamówienia doliczane są koszty przesyłki podane na stronach sklepu. Suma zakupów wraz z kosztami dostawy widoczna jest w koszyku po podsumowaniu zamówienia.

8. Zakupione towary są dostarczane pod adres wskazany w formularzu zamówień.

9. Zamieszczone na stronach sklepu ceny są jedynie zaproszeniem do składania ofert w rozumieniu art. 71 Kodeksu Cywilnego i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Prezentowany katalog produktów nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a ma jedynie charakter informacyjny.

10. Złożenie przez Klienta zamówienia oznacza, że zapoznał się on z treścią Regulaminu i zaakceptował postanowienia w nim zawarte.

11. Po złożeniu przez Klienta zamówienia, otrzyma on automatyczną odpowiedź z serwisu Sprzedającego potwierdzającą przyjęcie zamówienia. Sprzedający zastrzega sobie możliwość telefonicznego potwierdzenia przyjęcia zamówienia. Brak potwierdzenia przyjęcia zamówienia oznacza, iż zamówienie to mogło nie zostać przyjęte do realizacji.

12. Sprzedający w każdym wypadku zastrzega sobie prawo weryfikacji dokonanego zamówienia lub jego anulowania w przypadkach uzasadniających wątpliwość co do zgodności podanego wieku Klienta z rzeczywistym stanem rzeczy.

13. Klient może wprowadzić zmiany w swoim zamówieniu do momentu wystawienia dokumentu sprzedaży.

 

REALIZACJA TRANSAKCJI I DOSTAWA

 

14. Zamówienia realizowane są według kolejności zgłoszeń przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku w godzinach od 800 do 1600).

15. Klient może wybrać dogodną dla siebie formę dostawy oraz sposób płatności w momencie finalizowania zakupów, poprzez zaznaczenie odpowiedniego wariantu na stronie internetowej Sklepu.

16. Zakupione towary są dostarczane pod adres wskazany w formularzu zamówień bez wad fizycznych..

17. Przesyłki kurierskie zagraniczne realizowane po potwierdzeniu mailowym lub telefonicznym i ustaleniu z klientem kosztów transportu i zasad przesyłki.

18. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za nieterminowe dostarczenie przesyłek przez firmy kurierskie oraz Pocztę Polską. Klient ma prawo zażądać od Sklepu potwierdzenia nadania wysyłki.

19. Do zakupionego towaru dołączona jest elektroniczna faktura VAT do paragonu zgodnie zart. 106i ust. 1 ustawy o VAT, wysyłana emailem po  potwierdzeniu przez Sklep wysłania zamówionego towaru. Na życzenie klienta dostarczmy, tradycyjną - papierową fakturę.

20. Istnieje możliwość anulowania zamówienia przez kupującego jeśli zamówienie nie zostało jeszcze zrealizowane (telefonicznie lub poprzez e-mail).

FORMY PŁATNOŚCI

21.W zależności od wyboru formy płatności zamówienia są realizowane gdy:

·          24h od zaksięgowania wpłaty na koncie licząc dni robocze ( przy dużej ilości zamówień wysyłka do 72h ).

·          przy wyborze zapłata przy odbiorze i płatności elektronicznej – 24 h od złożenia zamówienia. W sprawach wysyłki najlepiej kontaktować się z nami droga mailową.

22. Brak przelewu lub potwierdzenia transakcji do 7 dni stanowi podstawę do anulowania zamówienia i jego unieważnieniu.23.Przy zakupie powyżej 500 PLN koszty przesyłki gratis.

 

24. Kupujący może wybrać jedną z dostępnych opcji przesyłki towaru.

Przesyłka kurier UPS  od 1kg do 30 kg to: 20 PLN

Szacunkowa waga jednej butelki wina:
0,75 l - 1,3 kg
0,5 l - 1,00 kg
0,375 l - 0,7 kg

Odbiór osobisty na miejscu po ustaleniu miejsca odbioru.

25. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:


a) gotówką - (wysyłka za pobraniem) należność pobiera kurier dodatkowa opłata 5 PLN
b) przelewem bankowym

 • Inteligo
 • mBank
 • MultiBank
 • Nordea
 • Bank Zachodni WBK
 • Bank BPH
 • PKO BP
 • Bank Pekao
 • CitiBank Handlowy
 • Toyota Bank
 • Meritum Bank
 • Bank Ochrony Środowiska
 • Alior Bank
 • Bank Millennium
 • ING Bank Śląski
 • Lukas Bank S.A.
 • Deutsche Bank Polska S.A.
 • Invest Bank S.A.
 • Kredyt Bank S.A.
 • Raiffaisen Bank Polska S.A.

c) przelewem bankowym poprzez inne niż wymienione wyżej banki. Realizacja zamówienia następuje natychmiast po wpłynięciu na konto sklepu zapłaty za zamówiony towar

d ) kartą płatniczą

 • Visa Electron
 • MasterCard
 • Maestro

e) PayPal

Należność z karty pobierana jest po pozytywnej autoryzacji przeprowadzonej przez system e-Card

REKLAMACJE I ZWROTY

26. Klienci maja prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Należy wypełnić dołączony do regulaminu dokument Zwrot Towaru i zeskanowany przesłać mailem. Towar należy odesłać oryginalnie bezpiecznie zapakowany i podać dane osobowe oraz numer konta bankowego. Klient zobowiązuje się towar zapakować w sposób taki aby towar dotarł w stanie nienaruszonym.  Koszty związane z zakupem zostaną zwrócone na konto w ciągu 14 dni od momentu otrzymania przez nas przesyłki zwrotnej. 

27. W przypadku płatności kartą płatniczą, zwrot środków zostanie wykonany na kartę. 

28. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia z winy kupującego wszystkie koszty procedury zwrotu pokrywa klient.


29.Prosimy o sprawdzenie przesyłki przed przyjęciem. W przypadku uszkodzenia przesyłki prosimy jej nie przyjmować, lub przyjąć po uprzednim spisaniu protokołu uszkodzenia.

30. W przypadku kiedy produkty, które do Państwa dotarły, nie spełniają oczekiwań, są uszkodzone lub mają wady (produkt jest nie do użytku) uwzględniamy reklamacje, prosząc o zwrot zakupionego towaru na koszt własny. Reklamacje rozpatrujemy w przeciągu 7 dni od ich zgłoszenia. Zgłoszenie reklamacji można dokonać w formie maila w tytule pisząc Reklamacja a w treści opisać powód reklamacji lub wypełniając dokument Reklamacji i zeskanowany przesłać mailem. W przypadku naszej pomyłki niewłaściwy towar proszę odesłać na nasz koszt, a my wyślemy właściwą przesyłkę.

 a) Konsument ma możliwość dochodzenia swoich roszczeń nie tylko przed sądem powszechnym, ale także za pomocą tzw. „Alternatywnych metod rozstrzygania sporów” (ADR)

b) Sprzedawca jest zwolniony od odpowiedzialności z tytułu rękojmi, jeżeli Klient wiedział o wadzie w chwili zawarcia Umowy Sprzedaży. Kupujący traci prawo do reklamacji, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi o tym sprzedawcy. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie zawiadomienia przed jego upływem. 

31. Przed odesłaniem prosimy o kontakt. Przesyłki zwrotne, które nie będą wcześniej potwierdzone, nie będą przyjęte.

Adres do obsługi reklamacji i zwrotów:

Polskie Wina

Mierzęcin 17

66-520 Dobiegniew

polskiewina@gmail.com

  Formularz Zwrot Towaru - Pobierz

 Formularz Reklamacja Towaru- Pobierz

POLITYKA PRYWATNOŚCI

32. Kierując się względami bezpieczeństwo swoich klientów wykorzystujemy system eCard oparty na najnowocześniejszym i jednym z najbezpieczniejszych na świecie systemów autoryzacji i obsługi płatności zbudowanym przez IBM.

System eCard, czuwający nad bezpiecznym dokonaniem transakcji kartą, umożliwia taki sposób prowadzenia autoryzacji, w którym nikt nie ma dostępu do przesyłanych przez Państwa numerów kart płatniczych. Znane są tylko bankowi rozliczającemu transakcje.

Nie zachodzi konieczność przechowywania danych dotyczących kart płatniczych w bazie naszego systemu, ani na żadnych serwerach internetowych. Pozwala to je łatwiej i lepiej chronić.

System do obsługi internetowych transakcji eCard jest zgodny ze standardem SET/MIA (Merchant Initiated Authorization) i zabudowy został w oparciu o oprogramowanie dostarczone przez renomowanych producentów, posiada certyfikat zgodności ze standardem SET wydanym przez organizację SETco.

System posiada gwarancję bezpieczeństwa 128 bit SSL.

Bezpieczne transakcje autoryzuje eCard S.A. (www.ecard.pl)


33. Dane osobowe są przetwarzane tylko i wyłącznie na potrzeby obsługi transakcji. Nie są udostępniane w żadnej postaci osobom trzecim.

34.Dane klientów gromadzone są z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem osób trzecich.

35.Dane osobowe zamawiającego będą przetwarzane w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia faktury lub rachunku oraz w celach marketingowych. 

36.Dane klientów podlegają ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. nr 133 poz. 833). Klient ma prawo wglądu do swoich danych, ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystania. Dane można zmienić po zalogowaniu się na konto użytkownika.

37. Zgodnie z postanowieniami ustawy o ochronie danych osobowych z dn. 29 sierpnia 1997 r., Dz.U. nr 133 poz. 883 z późn. zm. użytkownik Sklepu prawo wglądu w swoje dane oraz prawo do ich modyfikacji oraz żądania usunięcia.

38. Jeżeli korzystasz z jednego komputera razem z innymi osobami a wcześniej zalogowałeś się, to pamiętaj aby przed wyjściem ze sklepu się wylogować. Masz wtedy gwarancję, że nikt nie będzie mógł podejrzeć lub modyfikować Twoich danych osobowych oraz informacji o dokonanych wcześniej zakupach.

 39. Oprogramowanie sklepu zapisuje informacje w plikach cookies dotyczących obszarów:

Cookie dotyczące sklepu

 • informacje na temat sesji,
 • ostatnio oglądane produkty,
 • oddanie głosu w ankiecie.

Cookie dotyczące panelu administracyjnego:

 • informacje na temat sesji,
 • możliwość przeglądania przez administratora sklepu podczas jego wyłączenia dla klientów,
 • podgląd stylów graficznych,
 • integracja z allegro - kontrola pobierania kategorii.

 

 

UWAGI KOŃCOWE


40. Cennik sklepu nie stanowi oferty w rozumieniu prawa.

42. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy KC, Ustawy z dnia 18 lipca 2002 o Świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204).

43. Sklep zastrzega sobie prawo do:

- wycofania poszczególnych towarów z oferty bez uprzedzenia.

- wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego

- przeprowadzania i odwoływania wszelkiego rodzaju akcji promocyjnych i wyprzedaży.

44. Złożenie zamówienia w sklepie internetowym oznacza zaakceptowanie postanowień niniejszego regulaminu w brzmieniu z dnia złożenia zamówienia oraz oznacza wyrażenie przez Klienta zgody na otrzymywanie informacji handlowej w rozumieniu "Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną".

45. Umowa sprzedaży towarów zawierana jest zgodnie z prawem polskim i w języku polskim.

46. Zastrzegamy sobie prawo zmiany cen bez wcześniejszego informowania klienta.

47. Autorskie prawa majątkowe do wszelkich graficznych elementów Sklepu internetowego www.polskiewina.com.pl, wyglądu Sklepu internetowego i innych treści w nim umieszczonych, stanowiących utwór w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, przysługują wyłącznie Chrostowski Łukasz Equus C.

48. Jakiekolwiek kopiowanie, rozpowszechnianie poszczególnych elementów, Sklepu a także jego wyglądu jako całości, stanowiących utwór w rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, bez wyraźnej pisemnej zgody Właściciela, stanowi naruszenie jej majątkowych praw autorskich.

 

Regulamin do 24.12.2014 - Pobierz

 

 

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl