Muller Thurgau 2013 - Winnica Miłosz

Dostępność: KATALOG
Cena: 63,00 zł 63.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 138

Opis

Muller Thurgau - Winnica Miłosz

 

Świeże, delikatnie wytrawne wino białe,  powstałe z odmiany Muller Thurgau. Wino urokliwe, pełne lekkich świeżych aromatów. Odnajdziemy w nim nutki kwiatu akacji, moreli, cytryn i skoszonego siana. W ustach przyjemne i gładkie.

 

O Winnicy 

Winnica Miłosz położona jest na wschodnim krańcu Wzgórz Zielonogórskich, w zakolu Odry, 70 metrów nad poziomem rzeki. Winnice istniały tutaj nieprzerwanie od połowy XII stulecia do lat 60. XX wieku. Te w Łazie powstały zaledwie przed dekadą i nawiązują do tych tradycji. Na starych stanowiskach rosną tu szczepy Traminera, Pinot Noir, Rieslinga i Karmazyna ( Tauberschwartz). W winnicy uprawia się też odmiany Zweigelt, Alibernet, Devin, Muller Thurgau. Sezon wegetacyjny winorośli jest tutaj jednym z najdłuższych w Polsce, co w połączeniu z bardzo ciepłym i słonecznym siedliskiem umożliwia uprawę wymagajacych szczepów winorośli. Winnica wygląda bardzo malowniczo, a jej terroir sąsiaduje z tym największej powstającej winnicy w Polsce - Winnicy w Zaborze.

Wsród nagród i wyróżnień, jakimi wyróżniono Winnicę Miłosz jest min. Grand Prix w Ogólnpolskim Konkursie Win Winobranie 2011.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl