Cabernet Cortis 2012 - Winnica Dom Bliskowice

Dostępność: KATALOG
Cena: 49,00 zł 49.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 168

Opis

Wino 4.12 Cabernet Cortis 2012 - Winnica Dom Bliskowice

Wino bardzo ciepłego i słonecznego roku. Owoce czarny bez, doskonale zbudowane, z dobrze wkomponowanym alkoholem. Wino w południowym typie.  Do picia teraz oraz polecane do dłuższego przechowania.

 

O Winnicy 

Pierwsze sadzonki winorośli posadzono na polach wsi Bliskowice i Popów w gminie Annopol wiosną 2009 roku. Parcele położone są na wyniosłej skarpie pradoliny Wisły, skąd roztacza się malowniczy widok na meandrującą rzekę. To kraina wapiennych wzgórz: Małopolski Przełom Wisły.

Południowo-zachodnia ekspozycja zapewnia optymalne nasłonecznienie. Stok odprowadza mroźne wiosenne powietrze. Wapienne podłoże utrzymuje właściwy poziom wilgoci w glebie, a Wielka Rzeka w dole jest jak klimatyzator: zimą łagodzi mrozy a latem rozprasza burze gradowe.

Ambicją Domu Bliskowice jest produkcja limitowanych ilości wina z najlepszych, starannie wyselekcjonowanych owoców. Dobór odmian zapewnia roślinom pozbawiony zimowego stresu termicznego komfort wegetacyjny oraz ograniczone do niezbędnego minimum opryski profilaktyczne. Jakość kosztem ilości, ograniczanie lub wręcz eliminacja chemicznych stymulatorów i "ulepszaczy" w procesie produkcji oraz budowa indywidualnego stylu i charakteru wina - to credo DB

 

 

Dane techniczne

Odmiana Cabernet Cortis 100%
Rocznik 2012
Zawartość alkoholu 15%
Rodzaj wina wytrawne
Twórca wina Maciej Mickiewicz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl