Lauda 2012 - Winnica Miłosz

Dostępność: KATALOG
Cena: 67,00 zł 67.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 104

Opis

Lauda 2012  - Winnica Miłosz


Wino białe, wytrawne o delikatnym, słomkowym kolorze i złożonym aromacie. Znajdziemy tu  dojrzały melon, agrest, banany, jasną porzeczkę i wyraźne nutki kwiatowe. Wino pełne, krągłe, korzenne, uzupełnione cytrusową kwasowością. Jest skomponowane z trzech  współgrających ze sobą szczepów, Pinot Blanc wnosi aksamitną elegancję, Devin wyraźną aromatyczna nutę, a Kernling kwasowość. Wino długie, dostojne – posiada duży potencjał starzenia. 

 

O Winnicy 

Winnica Miłosz położona jest na wschodnim krańcu Wzgórz Zielonogórskich, w zakolu Odry, 70 metrów nad poziomem rzeki. Winnice istniały tutaj nieprzerwanie od połowy XII stulecia do lat 60. XX wieku. Te w Łazie powstały zaledwie przed dekadą i nawiązują do tych tradycji. Na strarych stanowiskach rosną tu szczepy Traminera, Pinot Noir, Rieslinga i Karmazyna ( Tauberschwartz). W winnicy uprawia się też odmiany Zweigelt, Alibernet, Devin, Muller Thurgau. Sezon wegetacyjny winorośli jest tutaj jednym z najdłuższych w Polsce, co w połączeniu z bardzo ciepłym i słonecznym siedliskiem umożliwia uprawę wymagajacych szczepów winorośli. Winnica wygląda bardzo malowniczo, a jej terroir sąsiaduje z tym największej powstającej winnicy w Polsce - Winnicy w Zaborze.

Wsród nagród i wyróżnień, jakimi wyróżniono Winnicę Miłosz jest min. Grand Prix w Ogólnpolskim Konkursie Win Winobranie 2011.


Dane techniczne

Odmiana Pinot Blanc/Devin/Kernling
Rocznik 2012
Zawartość alkoholu 13,5 %
Rodzaj wina wytrawne
Kwasowość 6,4 g/l
Cukier resztkowy 0,1 g/l
Twórca wina Krzysztof Fedorowicz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl