Rondo 2005

Dostępność: KATALOG
Cena: 1,00 zł 1.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Kod produktu: 19

Opis

Rondo 2005 – Winnica Villa Nova

Wino czerwone, wytrawne, o niezwykle ciemnej rubinowej barwie i intensywnym aromacie. Przeważają owoce leśne (zwłaszcza jeżyna), z nutką wiśni. Lekko wyczuwalny aromat dębu francuskiego. W ustach zharmonizowane i ekstraktywne.


Osiągnięcia wina

Najwyżej ocenione wino podczas degustacji na I Międzynarodowej Konferencji Winogrodnictwa i Winiarstwa w Chłodnych Strefach Klimatycznych, która odbyła się w 2006 roku w Jurmale (Łotwa).

„Jedna z największych niespodzianek degustacji” na Konwencie Polskich Winiarzy w 2006 r. („Magazyn Wino”, nr 4, sierpień 2006, s. 30).

„Niezwykłe, że z tej mikrowinnicy (0,11 ha) w najsurowszym klimacie w Polsce powstaje jedno z najciekawszych polskich win, znakomicie skoncentrowane   i dojrzałe (!) Rondo, czyste, owocowe, które przekona do siebie nawet sceptyków. Nie wiemy, czy właściciel zdecyduje się na sprzedaż wina, lecz z racji produkowanych ilości będzie z pewnością arcytrudne do zdobycia i ma szansę stać się polską Barca Velha, pierwszym w naszej historii winem spekulacyjnym” (M. Bieńczyk, W. Bońkowski, Przewodnik wina Europy 2009, Hachette, Warszawa 2008).


O winnicy

Maleńka, eksperymentalna winnica Villa Nova leży w najdalej wysuniętej na północny wschód części Polski, na Suwalszczyźnie. Nie ma charakteru komercyjnego, stanowi realizację hobby właściciela i dostarcza wina na własne potrzeby. Ciężka, gliniasto-żwirowa gleba morenowa oraz dobre nasłonecznienie na południowym   stoku pozwalają w ekstremalnych warunkach klimatycznych uzyskać winogrona doskonałej jakości. W uprawie znajduje się kilkanaście odmian winorośli, od nowych hybryd mrozoodpornych, po wrażliwe, okrywane na zimę vinifery.

Dane techniczne

Odmiana Rondo
Rocznik 2005
Zawartość alkoholu 12 %
Rodzaj wina wytrawne
Twórca wina Jerzy Siemaszko
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl