Rose 2012 - Winnica Wzgórza Trzebnickie

Dostępność: KATALOG
Cena: 45,00 zł 45.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Rose 2012  - Winnice Wzgórz Trzebnickich

 

Lekkie, orzeźwiające wino różowe, o pięknej, nasyconej barwie, z subtelnym aromatem truskawki i maliny.  Świeże , owocowo-kwiatowe aromaty, a równocześnie pełny smak sprawiają, że wino świetnie nadaje się na aperitiff, jak i do lekkich przekąsek, sałatek, wędlin, grilowanych warzyw, drobiu. Wino wyprodukowane z odmiany Rondo.

Wino niefiltrowane.

 

O Winnicy

Pasmo Wzgórz Trzebnickich jest morenowym pasmem spiętrzonych wzniesień.  Główny wał o wysokości 200-250 m n.p.m. zaznacza się wyraźnie w krajobrazie regionu i jest otoczony obszarami nizinnymi - od południa pradoliną Odry i od północy pradoliną Baryczy.  Wg danych historycznych są to najstarsze udokumentowane miejsca uprawy winorośli w Polsce.

 

Już za panowania Henryka Brodatego (1168–1238) w trunek rodem z winnicy książęcej pod Trzebnicą zaopatrywano dwór książęcy. Dodajmy – było to jedyne wino, które pijała księżna Jadwiga, żona Henryka Brodatego.

 

Lokalizacja obu winnic – południowo zachodni stok, lessowe podłoże dają doskonałe warunki uprawy oraz wyjątkowe wina.

 

Aktualnie winnice zajmują powierzchnię 3,5ha i uprawianych jest na nich 8 odmian. Czerwone: Pinot Noir, Cabernet Sauvignon, Rondo, Regent oraz białe: Chardonnay, Gewurztraminer, Riesling oraz Pinot Gris.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl